Obserwatorzy

wtorek, 11 grudnia 2012

Niepełnosprawni - po co są?

Może zadałem brutalne pytanie dla osób niepełnosprawnych. Sam jestem taką osobą. To pytanie ma swój cel. Zaraz objaśnię jaki?
Jak się przyglądam, jak się traktuje osoby niepełnosprawne to mogę stwierdzić z całą stanowczością włos się na głowie jeży. Czy tak się traktuje osoby słabsze w Państwie prawa. Tłumaczę jak?
Są one traktowane, jak osoby, które chcą oszukać Państwo Polskie. Czy osoba tak chora i ma prawo do renty chcę oszukać na 500 zł. Zadaje sobie takie pytanie. Takie osoby nie mogą znaleźć pracy. Gdy im odbiorą rentę 500 zł to z czego ma ona żyć. Z żebrania? Jest to sprawa niepojęta.
Następna część pojawi się w najbliższym czasie.

9 komentarzy:

 1. Hej Krzysiu!
  Po pierwsze ja uważam, że Polska nie jest państwem prawa.
  Po drugie rząd od dawna stosuje politykę:
  Twoje zdrowie-twoja sprawa
  Twoje dziecko-Twoja sprawa
  Twoja bieda -Twoja wina!
  I tak dalej.
  To do czego mi taki rząd???
  A pyta się Vojtek

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z vojtkiem w 100%. Zamiast robić wszystko, aby ludziom było lepiej to wszystko wkładają do wlasnej kieszeni...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciągle pokutują w Polsce skutki II wojny. Nawet już nie chce mi się uzasadniać jakie i dlaczego.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam..ten nasz rząd to brak słów, porażka dbają ale o własne tyłki a nas maja w d......
  Nie wiem czy kiedys będzie ludziom lepiej...trzeba wierzyć prawda , ale z takim rządem to cudów nie będzie..
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też się zgadzam ze wszystkimi komentarzami.
  Pozdrawiam.
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jest z pewnością łatwo żyć w naszym kraju osobom niepełnosprawnym, ale nie szukałabym całej winy tego w rządzie. Jest to też wina ludzi, bo nie chcą lub nie potrafią zrozumieć osób chorych. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam,
  Wszyscy pewnie macie rację, ale zgadzam się z Gigą. To ludzie ludziom... Dyskryminacja jest powszechna i dotyczy nie tylko osób niepełnosprawnych. Wiem, że łatwo się wymądrzać, kiedy nie należy się do tej grupy. Ale każdy z nas może się znaleźć w takiej sytuacji. Staram się traktować ludzi tak, jak chciałabym być traktowana. Oprócz bardziej czy mniej sprawnego ciała mamy jeszcze coś więcej do zaoferowania. Słyszałam gdzieś, że w życiu wszystko do człowieka wraca: i dobro i zło. I to jest sprawiedliwe. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji niepełnosprawności. 500 zł to nie są pieniądze za które da się wyżyć, ale prawda jest też taka, że znam rencistów, którzy są na nich hodowani od dziecka. Moja znajoma nie pracuje, bo nie chce, jej córka ma 25 lat i nie pracowała zawodowo w swoim życiu ani jednego dnia, za to przytyła, dostałą wysokiego ciśnienia, miała dryg do chodzenia po lekarzach i teraz ma 500 zł dlatego, że ma nadciśnienie, bo przytyła. Czy to jest poważne?

  Na uczelni mam dwie znajome bardzo mocno unieruchomione (paraliż nóg), które uczą się, żeby pracować, zarabiać i nie brać renty. Ale ilu jest w lepszej od nich sytuacji i im 500 zł wydaje się czymś wartościowym, o co trzeba się wykłócać i narzekać na rząd? To wszystko kwestia patrzenia i braku szacunku do pracy, który wynosi się z domu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się!!! To strasznie niesprawiedliwe, ale nasze Państwo od lat żeruje na najbiedniejszych i niepełnosprawnych, chyba dlatego, że taka osoba nie potrafi się bronic i nie pójdzie strajkować, albo koczować pod Sejmem, by upomnieć się o swoje.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń