Obserwatorzy

piątek, 14 grudnia 2012

Niepełnosprawni CZ 1

Witam ponownie wszystkich internautów.
Chciałbym najpierw się ustosunkować do komentarzy w poprzednim wpisie.
Przede wszystkim chciałbym zostawić już temat naszego rządu, ponieważ zauważam, że jest to bardzo drażliwy temat zarówno, gdyż sami wiecie.no dla was drodzy internauci, jak i dla mnie.
Chciałbym jednak zauważyć, że to my sami nie potrafimy spojrzeć na osoby niepełnosprawne tak, jak się powinno. Z ustosunkowania się do komentarzy z mojej strony to wszystko.
Kolejną rzeczą to jest udawanie przez te osoby swoich chorób i schorzeń. Dlaczego tak o tym mówię? Pewne środowiska w naszym kraju tak uważają. Chyba sami wieciee o kim mówię. Ne chcę tego mówić wprost.
Z mojej strony to na razie to wszystko.
Pozdrawiam.
Miłego Piątku. 
Krzysiek

4 komentarze:

 1. Poruszasz, dla nas w miarę zdrowych, trudne sprawy. Nie jest łatwo dyskutować na tak trudne tematy. Co do udowadniania czegokolwiek... wielu z nas ma ten kłopot. Jak wielu ludzi, pozornie zdrowych powinno być na rencie, a nie jest, bo nie mogą się na oczach komisji pokroić w talarki i udowodnić, że mają rację. Może nawet nie renta, ale praca odpowiadająca danemu schorzeniu. Coś mi się.. nie wiem jak to inaczej wyjaśnić.
  Pa:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Człowiek niepełnosprawny jest takim samym człowiekiem jak wszyscy inni, a może nawet lepszym?
  Często bardziej wrażliwym i bardziej utalentowanym!
  Nie widzę powodów innego traktowania.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest takim samym człowiekiem jak wszyscy i nie ma powodów do innego traktowania. Renta to dziwna sprawa, bo trudno jest ocenić do jakiej pracy osoba jest (nie)zdolna. Przecież jeżdżenie nie wózku nie powstrzymuje nikogo przed pracą intelektualną, a upośledzenie psychiczne przed prostą pracą fizyczną. Przykre to, ale szczupłą pulę pieniędzy dla naprawdę potrzebujących najbardziej podskubują inni stojący w tej samej kolejce po zasiłek - ci którzy brać go nie powinni.

   Usuń
 3. Mantra Pokoju: przepraszam, wybaczam, wybacz, dziękuję to cztery słowa dedykowane wszystkim mieszkańcom kosmosu na grudniowe święta PLUS program do wdrożenia dla poprawy bytu wszystkich obywateli pięknej planety w Układzie Słonecznym - http://blog.wiecznaplaneta.pl.

  OdpowiedzUsuń